KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5588695
nr 558 8695
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Etsning, Eduard Wiiralt, man med pipa, 9, 5x6.5, (ej signerad)
Kondition: oramad
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 15 december 2008
1.500 kr
2.000 kr
2.000 kr